Skocz do zawartości

[F12] Sterowniki Nvidii


nWaldi

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj :
yum install kmod-nvidia --enablerepo=rpmfusion-nonfree-updates-testing

 

witam mialem tez problem z nvidia i sprobowalem tym sposobem okazalo sie ze znalazly sie odpowiednie paczki

niestety po restarcie nie mam dostepu do konta fedory, wywala sie tuz przed oknem logowania (czarny obraz)

 

pamietam ze wraz z nvidia instalowaly sie jakies dodatkowe pakiety i wyskoczyl mi jakis warring ktory olalem

(jak teraz widze nie potrzebnie), wiec mam pytanie czy da sie odczytac output z tej instalacjii ??

bede wdzieczny za pomoc

 

pozdrawiam

p.s.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 152
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W sumie nic nowego, chciaż i tutaj podawana jest opcja nouveau.modeset=0, która u mnie daje zaraz na samej górze ekranu taki efekt:

opcjev.jpg

 

Wie ktoś może dlaczego tak się dzieje? System w pełni zaktualizowany, karta nvidia PCX5750, kernel 2.6.31.5-127.fc12.x86_64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piasek Fedora nie wywaliła się kompletnie. Powinieneś dać radę zalogować się do konsoli, np. Alt+Ctrl+F2. Co do ostrzeżeń podczas instalacji, to podejrzewam, że to było coś w stylu "utworzono xorg.conf.rpmnew" - razem ze sterownikami instaluje się liva-config-display, która od razu dobiera się do xorg.conf. Edytuj ten plik, np:

nano /etc/X11/xorg.conf

zmień "driver" na "noveau", zapisz i daj startx - X server powinien się uruchomić. Wyjścia z instalacji raczej nie odczytasz, listę instalowanych plików znajdziesz w /var/log/yum.log, możesz też zajrzeć do /var/log/Xorg.0.log.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to co napisał sokar620 zadziała, to dobrze byłoby zablokować możliwość wykonywania automatycznych zmian przez livna-config-display. Inaczej wszystkie ręczne zmiany w /etc/X11/xorg.conf zostaną zamazane po restarcie

livna-config-display --active off

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zadziała to jest jeszcze możliwość edycji przed uruchomieniem systemu. Kiedy odpali się grub, na zaznaczonej fedorze daj e dopisz na końcu drugiej linii init 3, enter, przejdź do pierwszej i b.

Odnośnie nouveau modeset , wczoraj próbowałem opcji bez kropki nouveau modeset=0 i serwer X na sterownikach nvidii nie uruchamiał się, wyglądało to tak jak u piaska, ale dzisiaj działa :blink: Zmieniałem motyw plymouth, może plymouth-update-initrd pomogło (ale chyba nie powinno)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciemniej pod latarnią, w howto na rpmfusion jest to opisane link.

//Edycja.

Przydałoby się poukładać tą instalację na wiki. Ja to widzę tak:

1. Instalacja yumem, informacja o rpmfusion-nonfree-updates-testing

2. Wyłączenie livna-config-display (jak ktoś korzysta to może zostawić).

3.

su - 
mv /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname -r)-nouveau.img
dracut /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)

4. Dodanie do grub.conf opcji nouveau modeset=0, dodatkowo vmalloc=256m dla jąder PAE.

5. Restart

Może niektóre punkty są zbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przeczytałem w tym topicu uzbierałem konkretną metodę która działa na świerzo postawionej F12.

Można dodać do poradnika, gdyż nowi ludzie mogą się bulwersować, że po wpisaniu yum install kmod-nvidia dostają komunikat, że paczki nie ma.

 

1. Mieć dodane RPMFusion (jest w poradniku)

2. Dociągnąć z repo testowego kmod-nvidia

yum install kmod-nvidia --enablerepo=rpmfusion-nonfree-updates-testing

3. Zmieniamy nazwe naszego pliku init.

mv /boot/initramfs-$(uname -r).img /boot/initramfs-$(uname -r)-nouveau.img

4. Tworzymy nowy init

dracut /boot/initramfs-$(uname -r).img $(uname -r)

5. Dodajemy w dowolnym edytorze opcje do kernela "rdblacklist=nouveau"

vi /boot/grub/grub.conf

Linia powinna wyglądać tak:

kernel /vmlinuz-2.6.31.5-127.fc12.i686 ro root=/dev/mapper/vg_fedorahome-lv_root noiswmd LANG=en_US.UTF-8 SYSFONT=latarcyrheb-sun16 KEYBOARDTYPE=pc KEYTABLE=pl2 rhgb quiet rdblacklist=nouveau

6. Żeby SELinux się nie bulwersował

setsebool -P allow_execstack on

7. Wpisujemy

reboot

 

Po starcie mamy działający sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny kawałek, ale ... Nie jest tak prosto, bo nie u wszystkich należy przebudowywać initramfs, nie u wszystkich trzeba zmieniać parametry jądra (np. u mnie wystarcza dopisanie nouveau do blacklisty - to dzieje się automatycznie w czasie instalacji paczki), ogólnie nie wszyscy mają te same problemy, więc większość poleceń powinna zacząć się od komentarza w rodzaju "Jeśli po restarcie nie działają X-y/nie włączają się sterowniki, to wykonaj poniższe polecenie.

Poza tym lada moment sterowniki trafią pewnie z repo updates-testing do updates, więc informacja o --enablerepo też powinna być warunkowa.

 

Poza tym zgadzam się: można dodać do poradnika - zapraszam do edycji :P Wystarczy się zarejestrować i zalogować - wiki jest powszechnie dostępna po założeniu konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakie sterowniki są dla mnie, mam model chipu GeForce 6150SE nForce 430.Ostatnio użyłem magicznej komendy

yum  install kmod-nvidia –enablerepo=rpmfusion-nonfree-updates-testing

.

Zainstalowało się chyba te sterowniki 173xx nie jestem pewien ale to do dużo do starszych modeli , byłem zdziwiony bo w F11 chodziło mi na 96xx(ale pamięć może mnie zwodzić).

Potem pojawił się problem taki jak miał piasek.

Postępowałem według rady sokar620, ale plik xorg.conf, był pusty nic nie było w nim zapisane.

Wiec tego punktu tego nie wypełniłem.(a raczej nie wiedziałem jak znaleźć lokalizacje tego pliku bo pod podanym w temacie adresie był pusty plik).

Dalej postępowałem według dalszych rad w tym temacie. Ale dzisiaj „Moment” już po bot-owaniu dysków w biosie kompa jak wgrywa się fedora pojawiał się, taki sam ekran jakby bot-owało napędy.

 

Rozdzielczości ekranu było koło 800x600 a zwykle jak się uruchamiała się F12 była na oko, powyżej 1024x768 i po okołu 2 minutach oglądania tego ekranu następowało wyłączenie się PC. Komputer nie reagował na kombinacje klawiszy Ctrl+Alt i F2.

Skasowałem tamten system i zainstalowałem odnowa teraz jestem w punkcie gdzie instaluje się sterowniki do karty graficznej co mam zainstalować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@M230 Jak nie jesteś pewien które sterowniki instalować daj polecenie:
lspci -nn  | grep -i "vga"

dostaniesz wynik w stylu

01:00.0 VGA compatible controller [0300]: nVidia Corporation NV11 [GeForce2 MX/MX 400] [10de:0110]
Wartość po 10de to ID twojej karty który możesz porównać z listą nvidii. Jeśli masz pusty xorg.conf wystarczy raz uruchomić livna-config-display, plik można też wygenerować poleceniem nvidia-xonfig. Teraz przeładowanie initrd - punkty 3,4 w poście m.levvy (#54), jeśli masz włączony Selinux to też punkt 6. Teoretycznie to powinno wystarczyć. Jeśli coś dalej byłoby nie tak to dopisz nouveau modeset=0 do opcji jądra w grub.conf, możesz tą opcję wypróbować z poziomu gruba (#51).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...