Skocz do zawartości

Fedora 15 I Gnome3


bruus

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij od

yum install gnome-tweak-tool

Tu masz troche rozszerzen, czy sie przydadza to juz kwestia gustu.

[Edycja] Paneli ustawic nie mozna. W Ustawienia systemowe->Informacje o systemie->Grafika mozna wlaczyc tryb zastepczy który przypomina Gnome 2, ale tam tez cudów nie bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym słowem porażka :(

 

Nie taka straszna ... ostatnia wersja tweak jest dość obszerna, a jak sam skompilujesz to masz dodatkowe możliwości

 

 

możesz też zaintalować Shell extension ;) W sumie dobra zabawa i masz wyłącznie to co chcesz... Gnome 3 ma właściwie nieograniczone możliwości i myślę że bardzo szybko będzie sporo nowości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na netbooka to okrojone gnome daje radę ale ze stacjonarki jutro wylatuje - moze sie w koncu do KDE przekonam :)

Podobnie było u mnie, po testach i walce z GNOME 3 przesiadłem się na KDE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobawiłem się (raczej powkur....em się) tym dziwnym pulpitem od Gnoma Trzeciego i zrezygnowałem z instalacji F15. Poczekam, aż w poradniku będzie jak to usunąć i zainstalować starego sprawdzonego 2.32.0. Normalnie chcą z komputera jakiegoś iPoda zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak gnome 3 jest takim problemem to zawsze można chwilowo przesiąść się na wydanego właśnie Minta, który nadal bazuje na Gnome 2 (a przy tym ma nowy kernel). A w F16 powinna być też nowsza wersja gnome i może będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Bodhi v. 1.1 z kernelem 2.6.39 i NVidia sterownikami, ale po co...

 

- jesli juz ktos sie upiera to mozna przeciez w tweak-u wlaczyc tradycyjny menager plików (file manager), co razem z wykorzystaniem ponizszego linku do instrukcji powinno zalatwic wiekszosc problemów, bez koniecznosci instalacji dodatkowych dystrybucji.

 

==>http://blog.fpmurphy.com/2011/05/more-gnome-shell-customization.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moja pierwsza konfrontacja z Gnome 3 wyglądała podobnie do tych tutaj opisywanych. Obfitowała w wiele niecenzuralnych słów :) Po kilkunastu minutach cała dystrybucja poleciała do kosza. Jednak po kilku dniach postanowiłem bliżej się przyjrzeć Gnome 3, dałem mu drugą szansę. I o dziwo już po kilku godzinach użytkowania zacząłem się przyzwyczajać do wielu rozwiązań, a niektóre mechanizmy nawet zaczęły mi się podobać i uznałem je za bardzo użyteczne. Po prostu zmieniłem nastawienie i stwierdziłem, że ze starym dobrym Gnome zapewne już na zawsze przyjdzie się pożegnać więc trzeba powitać nowe i się zacząć z tym oswajać. No i poskutkowało :) Owszem nowy Gnome ma wiele "wad", które tak naprawdę wynikają z naszych przyzwyczajeń, a nie z wad rzeczywistych. Po prostu trzeba się przyzwyczaić do nowych rozwiązań w nim zastosowanych, a wtedy okaże się, że są bardzo użyteczne i stają się intuicyjne.

 

Pozdrawiam Wszystkich

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Bohdi v. 11 z kernelem 2.6.39 i NVidia sterownikami, ale po co...

O tym Bodhi to nawet nigdy nie słyszałem, a Mint to jednak sprawdzona marka. A odpowiadając na pytanie po co, to po to, aby być zadowolonym z systemu. Normalnym jest, że jeśli komuś jakieś rozwiązanie nie odpowiada to szuka alternatywy. Używanie F14 nie do końca jest taką alternatywą, bo jednak dostarcza przestarzałe już oprogramowanie, a np. nowy Mint jest chyba takim kompromisem. Dobry na przeczekanie, aż G3 stanie się tym czego oczekują od niego użytkownicy (przede wszystkim zostaną poprawione krytyczne błędy związane z działaniem gnome-shell).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(przede wszystkim zostana poprawione krytyczne bledy zwiazane z dzialaniem gnome-shell).

Znaczy jakie bledy? Memleaki poprawiono w 3.0.2. Jakie inne "krytyczne bledy" sa w g-s? Zmiany paradygmatów nie uznaje sie za bledy krytyczne. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jakiś czas temu, że całe środowisko ekstremalnie zwalnia po odpaleniu pidgina (jak ikonka ląduje w trayu), na tyle, że jest nieużywalne. Ostatnio z zaktualizowałem, sprawdziłem i nadal jest ten błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...