Skocz do zawartości

Fedora 15 I Gnome3


bruus

Rekomendowane odpowiedzi

Haha...

Stabilność? Przecież Gnome 3 jest mniej stabilne niż pierwszy alfy KDE 4, który się nader często sypał. Podczas moich testów nie zliczę ile razy musiałem restartować gnome-shell.

Pewnie masz jakiegoś radeona. U mnie na lapku z jakimś chipsetem intela (mostek południowy ICH9M) przez miesiąc system tylko raz się zawiesił. A na drugim lapku też intel, ale starszy chyba 965, przez 2 tyg. ani razu nic się nie stało. Jak dla mnie to wskazuje, że środowisko działa stabilnie.

Np. KDE4 pomimo już wydanej wersji 4.6.3 nadal nie radzi sobie z moim sprzętem, głównie kartą graficzną, który jest bardzo typowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na GF 9800GT chodzi płynnie, w przeciwieństwie do KDE 4.6.3. A ogólnie nowe GNOME strasznie przyspiesza prace. Jestem z niego zadowolony. Ten bug, że wszystkie ikonki w tray'u są takie same, też posiadam. A czy komuś udało się odpalić na G-S compiz? Bo mi się wykrzacza non stop. Nie wiem, jak wyłączyć całkowicie Mutter i podmienić go na compiz. Podobno G-S nie współgra z compizem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy komuś udało się odpalić na G-S compiz?

Równie dobrze mógłbyś zapytać czy udało się komuś odpalić compiza na windowsie :) A co do efektów to raczej nie można innych uzyskać.

Bug związany z trayem (to w sumie teraz status menu) mogliby faktycznie już poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak sobie pozwolę napisać, że lubię KDE i od początków moich przygód z Linuksem byłem jego uzytkownikiem. Później używałem jakiś czas Mint'a i GNOME mi nie przeszkadzało a i nawyki z KDE dało się przerobić. Teraz mam znów KDE i większości funkcji nie uzywam. Sysyem ma działać i się nie wykrzaczać. GNOME3 według mnie jest szybkie jeśli chodzi o poruszanie się w nim. Wystarczy tylko trochę ćwiczeń i zmiany przyzwyczajeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też lubię KDE, ale jak stworzę nowy folder to nie pojawia się od w Dolphinie. Muszę odświeżać wszystko, a to trochę wkurzające jest :P Z resztą Kwin nie chciał współgrać z moim sprzętem, widać było jak rysuje okna itd. A G-S chodzi dobrze i jest git. Zobaczymy co będzie, jak wyjdzie wersja 3.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co będzie, jak wyjdzie wersja 3.2

Mam nadzieję, że część błędów poprawią i dodadzą chociaż kilka brakujących funkcji, które w Gnome 2.x miałem na starcie.

 

Aktualnie mam KDE i Gnome 3 więc aż tak mnie nie drażni, ale jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że KDE do wersji ok 4.3, było uważane przez developerów KDE za wersję developerską.

Z jakiegoś powodu dystrybucje rzuciły się na nią.

 

Dzięki forumowiczom udało mi się sprawić ze G3, wygląda prawie jak G2 tuz po instalacji. Ale co z tego skoro, G2 był dla mnie punktem wyjścia do customizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie dzisiaj podkusiło, żeby zaktualizować KDE do wersji 4.6.5 i sterowniki nvidii do 280.04 i "niestety" okazało się, że wszystkie problemy jakie miałem zostały naprawione :) KDE z efektami odświeża okna porównywalnie do G3. Ogólnie cały pulpit reaguje na każdą akcję niemal natychmiast. Tak jeszcze u mnie nigdy nie było. Chyba konkurencja ze strony Gnome dobrze na nich wpłynęła.

Teraz mam problem, bo zdążyłem już się przyzwyczaić G3, ale KDE4 jest w tej chwili lepszym środowiskiem (wiadomo ma dużo większy staż). Sam nie wiem co robić :) To taki problem bogactwa. Ale to dobrze, bo teraz linux ma dwa naprawdę nowoczesne pulpity i wiele lżejszych, na czele z wychwalanymi przez wielu Xfce i LXDE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mnie dzisiaj podkusiło, żeby zaktualizować KDE do wersji 4.6.5 i sterowniki nvidii do 280.04 i "niestety" okazało się, że wszystkie problemy jakie miałem zostały naprawione :) KDE z efektami odświeża okna porównywalnie do G3. Ogólnie cały pulpit reaguje na każdą akcję niemal natychmiast. Tak jeszcze u mnie nigdy nie było. Chyba konkurencja ze strony Gnome dobrze na nich wpłynęła.

Teraz mam problem, bo zdążyłem już się przyzwyczaić G3, ale KDE4 jest w tej chwili lepszym środowiskiem (wiadomo ma dużo większy staż). Sam nie wiem co robić :) To taki problem bogactwa. Ale to dobrze, bo teraz linux ma dwa naprawdę nowoczesne pulpity i wiele lżejszych, na czele z wychwalanymi przez wielu Xfce i LXDE.

 

moglbys napisac w jaki sposob uaktualniles do wersji 4.6.5 wszedzie widze tylko 4.6.3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...