Skocz do zawartości

Fedora 15 I Gnome3


bruus

Rekomendowane odpowiedzi

Usun, jesli nie uzywasz.

Pisalem wyzej:
Nie mozna oczywiscie odinstalowac bo jako zaleznosci leca m.in. gnome-panel, gnome-shell :) Upierdliwe jest ciagle zabijanie procesu PackgeKit, gdy akurat chce cos zainstalowac czy zaktualizowac. No i bezpieczne dla bazy pakietów tez raczej nie jest.

:)

 

 

Ale chyba sobie poradzilem. gnome-packagekit nie daje sie odpalic - dokladniej to mimo zainstalowanego pakietu gnome-packagekit brak takiego polecenia w systemie mimo, ze byc powinno. Chyba, ze ja cos zle czytam → https://docs.fedoraproject.org/en-US/Fedora/15/html/Deployment_Guide/sec-PackageKit_Architecture.html

 

Rozwiazanie troche naokolo - zainstalowalem kpackgekit i ustawilem, zeby nigdy nie próbowal szukac aktualizacji - zobaczymy czy zadziala. Wolalbym jakis plik konfiguracyjny odnalezc <_<

 

[EDIT]

Jakby komus bylo potrzebne to mozna to wylaczyc bez cudowania z kpackagekit. Polecenie

gpk-prefs

z pakietu wspomnianego powyzej.

Ja jak zwykle niestety za szybko czytam i opuszczam co wazniejsze kawalki przez to. Calosc jest dobrze opisana → w dokumentacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu jest raczej pewne, że ten cały packagekit nie jest potrzebny innym aplikacjom (zresztą można sprawdzić na kojim) i można spokojnie wymusić usunięcie. Kiedyś z tego co pamiętam to aktualizacje odpalały się w gnome-session-properties.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jakiś czas temu, że całe środowisko ekstremalnie zwalnia po odpaleniu pidgina (jak ikonka ląduje w trayu), na tyle, że jest nieużywalne. Ostatnio z zaktualizowałem, sprawdziłem i nadal jest ten błąd.

 

Wczoraj zainstalowałem Pidgina, bo Empathy ciągle rozłącza mi gg i faktycznie zauważyłem lekkie chwilowe spowolnienia systemu, ale na tyle małe, że nie obniżało komfortu pracy na komputerze. Może u Ciebie coś jeszcze zamula system.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz jest ok, napisalem to w poscie http://forum.fedora.pl/index.php?/topic/24228-fedora-15-i-gnome3/page__view__findpost__p__150828 uruchomienie pidgina wcale nie wplywa na dzialanie srodowiska.

 

EDIT: w ogóle powoli zaczynam sobie radzic z problemami. Jakby ktos mial problem z wysypujacym sie srodowiskiem przy wybudzaniu z uspienia lub hibernacji na nvidii (sterownik wlasnosciowy) to moze spróbowac sterownika testowego 275.09-beta, w którym ten problem zostal prawie rozwiazany.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno, ktoś odpalał gnome-shella na grafice Intela GMA950 (chipset 945GM)? Jeśli tak, to czy działa płynnie, nie klatkuje?

 

Tak, wczoraj na Lenovo T60

 

( Intel Core Duo T2300, (GMA) 950 128 MB)

 

chodzi, mam jednak wrażenie że na moim HP z G105M chodzi lepiej. (Nie siedziałem przy tym długo, bo nie mój laptop)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem, bo właśnie zastanawiałem się nad aktualizacją F14 do F15 na lapku rodziców. Tam jest zabugowany strasznie bios i odpalenie syslinuksa czy gruba graniczy z cudem, a chciałem sprawdzić liveusb. Jednak dzisiaj odzyskałem mój magiczny pendrive, który potrafię przygotować do współpracy na linii liveusb, a ten laptop ze śmiesznym bootowaniem z usb. Dlatego jutro będę mógł potestować jak gnome-shell chodzi na kilkuletnim laptopie z GMA950 i napiszę jakie wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miaem gdzies opis, przykadowy, wlasnie z GMA950, jak pamietam jest ciut ponizej limitu. Mialem, bo wlasnie reinstaluje F15 (moj kot przespacerowal sie po klawiaturze - stad brak polskich znakow) i po restarcie czarny ekran i brak reakcji na klawiature) Tak, ze nie podam Ci linku. W kazdym razie powinno to dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem na GMA950 i chodzi dobrze. Nie ma takiej plynnosci animacji na moim GF 9650GT, ale takie male przeskoki nie denerwuja i gnome-shell jest spokojnie uzywalne na tej karcie.

 

Btw. tez tak macie, ze jak uruchomicie kilka aplikacji z ikonka w trayu to wszystkie programy maja taka sama ikonke? Dokladniej to taka sama jak pierwszy uruchomiony program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. tez tak macie, ze jak uruchomicie kilka aplikacji z ikonka w trayu to wszystkie programy maja taka sama ikonke? Dokladniej to taka sama jak pierwszy uruchomiony program.

 

Nie, ikony chowaja sie...widac jedna... ale jak ruszysz myszka to sie pokaza... ,

 

Znalazlem zanotowany cytat: "the hard limit is on Intel 915/945 integrated graghics (which are sadly what netbooks generally use). The limit also used to exist on 965 but it was a soft limit that was lifted by fixing the driver in Mesa" obok mam notatke, ze z blogu Murphy'a, ale bez dalszego odnosnika.

Edytowane przez takori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie chowa. Wygląda tak jak na screenshocie VSHKE.png

Jak widać są uruchomione trzy programy: guake, pidgin i deadbeef. Wszystkie mają taką samą ikonkę od deadbeefa.

 

Ten cytat, który wkleiłeś to jakiś wyrwany z kontekstu, bo nie wiem jakie ograniczenia autor ma na myśli. Jak na moje oko to na GMA950 gnome-shell chodzi bardzo poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada u mnie link, nie wiem dlaczego u Ciebie jest inaczej. To Fedora, czy cos innego plus Gnome 3? (Looking Glass b. ladnie ulatwia szukanie bledów.)

 

A cytat dotyczyl Gnome 3 i pytania które karty dadza sobie rade. O ile pamietam to karty nie starsze niz 3 lata nie powinny miec problemu z Gnome 3.

Edytowane przez takori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna jakos wylaczyc grupowanie okien jednej aplikacji pod alt+tab? Mam wrazenie ze pracuje mi sie przez to dluzej jesli musze zonglowac oknami for(;;) {firefox*2, netbeans, gimp*x, exaile}.

Moze nie w doslownym slowa tego znaczeniu. (Nie sprawdzalem excl.gif)

RPM resource gnome-shell-extensions-alternate-tab

Edytowane przez takori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...