Skocz do zawartości

Fedora 15 I Gnome3


bruus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

@takori

to rozszerzenie przynajmniej u mnie blokowało zupełnie możliwość przełączania między oknami za pomocą alt+tab, więc odradzam, zapewne trzeba dodatkowej konfiguracji, ale jakoś nie miałem chęci na reading this fabolous manual ;)

 

Wypróbuj też skrót Alt+` :)

O kurde, tego nie znałem, mówiąc kolokwialnie "całkiem w pytkę" :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@takori

to rozszerzenie przynajmniej u mnie blokowało zupełnie możliwość przełączania między oknami za pomocą alt+tab, więc odradzam, zapewne trzeba dodatkowej konfiguracji, ale jakoś nie miałem chęci na reading this fabolous manual ;)

Wielu użytkowników Linuxa zapomina, lub nie zwraca uwagi na klawisz 'Windows" - sprawdź

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w tym nowym, niekonfigurowalnym Gnome 3 jest opcja ustalenia wlasnych skrótów klawiszowych?

 

Rozumiem prawie wszystko, ale zeby nawet skróty klawiszowe usuneli?

 

To jakos tak bylo... "Jak juz nic nie dziala, przeczytaj piep... manual" , a przynajmniej przejrzyj wiki, lub forum. Np.tu, lub tu, czy tu.

 

@ Heos

 

Mozliwie z jednym (linkiem) zapedzilem sie; reszta jest ok. Wystarczy poszukac.

 

** Opisy funkcji Search Entry na pulpicie sa wszedzie i wystarczy w polu wpisac haslo keyboard.

 

 

 

Edytowane przez takori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

“Because we’re not designing a desktop for people who like to choose their own ..."

http://www.christoph-wickert.de/blog/2011/06/25/gnome-developer-quote-of-the-day/

 

Pełna wersja:

 

Because we’re not designing a desktop for people who like to choose their own terminal emulators.

 

Aczkolwiek nadal nieco kontrowersyjnie.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm z tego wynika że G3 jest tak bardzo user friendly że traci na podstawowej funkcjonalności ?

Z jednej strony unikamy terminala a z drugiej mamy gnome-shell ?

 

Jak napisał jeden z komentatorów - następnym krokiem G3 będzie zamknięcie kodu ?

 

W mojej ocenie G3 powinno być odrębnym produktem ( forkiem ? ) Gnome dla dotykowców.

 

sorry za offtop ale wylałem żółć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej ocenie G3 powinno być odrębnym produktem ( forkiem ? ) Gnome dla dotykowców.

Nie wiem czy dla dotykowców, bo ja za pomocą myszy i klawiatury poruszam się po standardowym G3 dużo szybciej niż po jakimkolwiek innym środowisku (tzn. KDE4 czy Gnome2). Prawda jest taka, że pasek zadań w momencie uruchomienia powyżej 10 okien, również staje się niepraktyczny i ja zawsze byłem otwarty na stworzenie innego mechanizmu do nawigacji między oknami. To rozwiązanie w G3 jest IMO wygodniejsze i pozwala na efektywniejszą pracę.

 

Btw. wiem, że rozmowa wyżej nie dotyczyła bezpośrednio paska zadań, tylko ogólnie personalizacji, ale to jest największa zmiana. Poza tym mam wrażenie, że to wszystko z czasem się pojawi. Pisanie praktycznie od nowa całego środowiska graficznego to na pewno żmudny proces, a znowu, żeby zachować przyzwoitą stabilność trzeba ograniczyć maksymalnie liczbę ficzerów, na których coś może pójść nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha...

Stabilność? Przecież Gnome 3 jest mniej stabilne niż pierwszy alfy KDE 4, który się nader często sypał. Podczas moich testów nie zliczę ile razy musiałem restartować gnome-shell.

 

Może i G3 ma kilka nowatorskich i przyjaznych funkcji ale nie są wystarczająco przełomowe aby wybaczyć, że środowisko jest mniej konfigurowalne niż Vista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio spędziłem 1,5 h na dodaniu wszystkich dodatków do G3 przez co otrzymałem coś co z grubsza wyglądało jak Gnome2.

Tylko że dla mnie Gnome2 był zazwyczaj podstawą do customizacji, a nie celem.

G3 zaakceptuję wtedy kiedy będę mógł go wywrócić do góry nogami tak jak G2.

 

A co do stabilności... KDE 4.2 było stabilniejsze, przy znacznie większej ilości nowości, i miejsc gdzie coś mogło pójść nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...