Skocz do zawartości

Fedora 15 I Gnome3


bruus

Rekomendowane odpowiedzi

A ja odpisałem, że problem ten u mnie nie występuje, i nie słyszałem o bug reporcie na ten temat. Zgłosiłeś? :)

Tak to już jest z błędami, że występują tylko w określonej konfiguracji (np. sprzętowej), więc nic dziwnego, że u Ciebie nie występuje ;) Nie zgłaszałem, bo siedzę na KDE, a ostatnio i tak zgłosiłem dwa problemy dot. systemd, jeden dot. kernela i plasmy w KDE. Inna sprawa, że jak te wszystkie konfiguratory w G3 są półoficjalne lub w ogóle niezależne twórców gnome to też nikt nie będzie sobie zawracał nimi głowy w oficjalnym bugtrackerze. Podobnie z pidginem, kiedy domyślnym komunikatorem zintegrowanym ze środowiskiem jest empathy. Też chciałbym porzucić gg, ale szkoda, że moi znajomi nie mają takich chęci (już pominę to, że większość używa oficjalnego klienta, tego pożerającego niesamowite ilości RAMu i wyświetlającego reklamy gdzie się da...).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie narzekaj, że jeszcze tego nie naprawiono. Co ciekawe, twórcy gnome-shell nie są jacyś ortodoksyjni i raczej nie odrzucają bugów tylko dlatego, że nie występują w stockowym g-s. A ja naprawdę używam pidgina z extensionem dla g-s i wszystko działa gładko. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam, przecież sam zapytałeś mnie jakie błędy mam na myśli. Poza tym jestem wyczulony na spadek wydajności działania całego pulpitu (responsywności), kiedy jest uruchomionych dużo aplikacji okienkowych. Na KDE właśnie tak się dzieję i niestety na Gnome3 też... Na Gnomie2 nigdy tego nie było i dlatego z ciekawością przyglądam się rozwojowi G3, bo jak tylko ten problem zniknie to chyba po raz kolejny zmienię pulpit. Chociaż obawiam się, że to jest taki ficzer nowoczesnych, zasobożernych środowisk graficznych i to się nie zmieni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Ciebie fanboy :)

Sprawdzilem wlasnie G3 i juz nie ma tych problemów. Rysowanie okien to bajka w porównaniu do KDE. W ogóle to mi sie podoba. Co do tych bledów to nie jest tak rózowo:

- po 15 minutach srodowisko calkowicie zamarzlo, wystapil blad system settings i tylko reset pomógl,

- pózniej równiez w system settings, jakis proces "speech-costam" zawisl dwa razy i obciazal procesor na maksa,

- w empathy nie moge dodac zadnego konta, opcja "Accounts" jest niby aktywna, ale jak klikam to nic sie nie dzieje. Pidgin juz dziala ok, wiec to nie problem,

- jak zmienilem czcionke na mala to jest jakas niewyrazna, chociaz wcale nie jest taka mala. Szczególnie slabo wyglada w pidginie, ale moze uda sie ja jakos zmienic,

- teraz najwazniejszy, bo to "Activities" wcale mi sie nie podoba i nie zamierzam tego uzywac, dlatego potrzebuje przestawic skrót alt+tab gdzies pod prawa reke. Kiedy zmieniam w ustawieniach klawiatury (np. na ctrl+f12 lub ctrl+') ten skrót klawiszowy to akcja przestaje dzialac tak jak powinna. Tzn. nie wyswietla sie ten poglad z ikonkami i przelaczanie dziala tylko pomiedzy dwoma okienkami (a mam uruchomionych wiecej). U was tez tak jest? Alt+ESC "Switch windows directly" przestawilem i dziala tak jak nalezy.

Poza tym to G3 bardzo mi sie podoba i chyba szykuje sie kolejna zmiana srodowiska ;) Zatrzymuje mnie tylko ten ostatni opisany problem...

EDIT: a to odswiezanie okien to pieknie dziala :D

EDIT2: z czcionkami to juz mam. Gnome-tweak-tool pomógl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje i zastanawia jedno: czy jest jakiś trick żeby "przypiąć" dane aplikacja do pulpitów? Np. ff4 + nebeans na panel1, konsola na 2, itd. ? Pod alt+tab pojawiają się wszystkie okna aplikacji, co bywa denerwujące kiedy nie wskoczy to okna, które aktualnie mam na myśli :). Prócz kilku niedogodności g3 wydaje się całkiem ciekawy i będzie zapewne ciekawszy wraz z jego rozwojem i popularnością

rzekłem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z Ciebie fanboy :)

Naprawde mi wstyd. Powaznie mówie.

 

- po 15 minutach srodowisko calkowicie zamarzlo, wystapil blad system settings i tylko reset pomógl,

- pózniej równiez w system settings, jakis proces "speech-costam" zawisl dwa razy i obciazal procesor na maksa,

Masz aktualne pakiety? To moze byc ten blad:

 

https://admin.fedoraproject.org/updates/control-center-3.0.1.1-5.fc15

 

A speech-dispachera wywal z systemu i nie bedzie zawadzal.

 

- w empathy nie moge dodac zadnego konta, opcja "Accounts" jest niby aktywna, ale jak klikam to nic sie nie dzieje. Pidgin juz dziala ok, wiec to nie problem,

Ano bug. :)

 

- teraz najwazniejszy, bo to "Activities" wcale mi sie nie podoba i nie zamierzam tego uzywac

Ale zaraz, przeciez overview to podstawa designu gnome-shell. Próbowales tego pouzywac? Hit w klawisz Windows, wpisanie od razu "fire", enter, Firefox odpalony. Albo machnac mysza w górny lewy róg, troszke nizej i wybrac cos z dasha (paska ulubionych i obecnie otwartych programów, cos jak stary pasek zadan). Do tego wypróbuj automatyczne zarzadzanie workspace'ami.

 

EDIT: a to odswiezanie okien to pieknie dziala :D

Hm, chyba nie rozumiem?

 

A mnie interesuje i zastanawia jedno: czy jest jakis trick zeby "przypiac" dane aplikacja do pulpitów? Np. ff4 + nebeans na panel1, konsola na 2, itd. ?

Nie da sie. Caly koncept polega na dynamicznym tworzeniu obszarów roboczych w razie potrzeby i automatycznym ich usuwaniu, kiedy juz potrzebne nie sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie interesuje i zastanawia jedno: czy jest jakis trick zeby "przypiac" dane aplikacja do pulpitów?

 

yum search gnome-shell
....
gnome-shell-extensions-auto-move-windows.noarch : Assign specific workspaces to applications
....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hit w klawisz Windows, wpisanie od razu "fire", enter, Firefox odpalony.

Robie tak od X lat uzywajac alt+f2, wiec akurat przy tym zostane. U Ciebie tez po przestawieniu skrótu alt+tab na inny, akcja "Switch applications" przestaje dzialac tak jak powinno (przelacza tylko miedzy dwoma oknami i nie wyswietla okna z ikonkami uruchomionych programów)? Jesli tak to zglosze buga, no chyba, ze tak tylko u mnie, wtedy bede szukal.

 

A mnie interesuje i zastanawia jedno: czy jest jakis trick zeby "przypiac" dane aplikacja do pulpitów?

W gnome-tweak-tool mozesz wlaczyc opcje w Filemanager "Have file manager handle the desktop" i uzywac pulpitu jak w G2.

 

EDIT: A i jeszcze jedno, ktos odpalal gnome-shella na grafice Intela GMA950 (chipset 945GM)? Jesli tak, to czy dziala plynnie, nie klatkuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pozwólcie że się wepchne ...

 

po wielkich trudach ustawienia gnome tak aby było możłiwe do uzytkowania moge powiedziec ze sie udalo!! może komuś się przyda ;)

 

gsettings set org.gnome.desktop.background draw-background true -- aktywny pulpit tworzenie,umieszczanie itp.

gsettings set org.gnome.desktop.background show-desktop-icons true -- ikonki na pulpicie dodawanie swoich itp.

 

i cos czego szukalem caly dzien:

Avant Window Navigator (w skrócie AWN) to jeden z kilku programów podobnych do Docka Mac OS służących zarządzania oknami i uruchamiania aplikacji. Program pozwala na umieszczanie aktywatorów, grupowanie okien, modyfikowanie wyglądu oraz uruchamianie apletów itp.

 

filmiki jak to wyglada mniej wiecej

 

yum install avant-window-navigator awn-extras-applets

 

na dole pojawia sie pasek dokujacy z ktorym mozna doslownie zrobic wszystko - mase mozliwosci konfiguracyjnych ,dodawanie aktywatorow do programow,mozna z niego zrobic pasek na dole ja w starym gnome no ogrom funkcji naprawde polecam. po instalacji

 

odpalamy go w consoli ze zwyklego usera avant-window-navigator - ikonka ustawien jest w programach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@DEMON

 

Przyznam, że nie rozumiem... Na filmie jest Fedora 8 to raz; nigdy też nie przekonywało mnie upodabnianie Linuksa do OSX (jak bym go wolał to pracowałbym na macu), czy jeszcze ciekawiej do Windowsa. Wybrałem Gnome 3 ze względu na elegacką prostotę i i "lekkość" pulpitu. A ustawianie i dock-a i ikon wydaje się swoistym "overkill"-em. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nikomu nie chcialo sie tylka ruszyc to ja musialem :) Utworzylem strone na wiki dot. gnome-shell http://wiki.fedora.pl/wiki/GnomeShell

Na razie to taki "stub" (chociaz zawiera wszystkiego rzeczy jakie do tej pory zrobilem) i trzeba uzupelnic, ale teraz powinno pójsc latwiej. Przede wszystkim to uzywam G3 w angielskiej wersji, wiec moga byc bledy w tlumaczeniach i dodatkowo siedze wylacznie na Archu i sprawdzcie wszystkiego polecenia zwiazane z yumem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...