Skocz do zawartości

Fedora 15 I Gnome3


bruus

Rekomendowane odpowiedzi

@ takori

 

Przyznam, ze nie rozumiem... Na filmie jest Fedora 8 to raz; nigdy tez nie przekonywalo mnie upodabnianie Linuksa do OSX (jak bym go wolal to pracowalbym na macu), czy jeszcze ciekawiej do Windowsa. Wybralem Gnome 3 ze wzgledu na elegacka prostote i i "lekkosc" pulpitu. A ustawianie i dock-a i ikon wydaje sie swoistym "overkill"-em. <_<

 

na filmie chcialem przedstawic jak wyglada ten dock - platforma nieistotna bo pod f15 wyglada tak samo - to raz :)

pozatym w odniesieniu do zalozyciela tego tematu i jego pytania

 

bruus

Czy w Gnome 3 w ogóle nie mozna poustawiac sobie paneli, czcionek itd?

Szukam, szukam i nic. Laskawie tapete mozna sobie zmienic, albo ja

jestem az tak juz slepy.

chcialem mu i innym przedstawic mozliwosc stworzenia ciekawego panelu ktory by choc troszke funkcjonalnoscia przypominal stare gnome ;) - to dwa :)

 

podrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś się udało przypisać skrót klawiszowy do programu? W F14 nie miałem z tym problemów, a teraz po takim przypisaniu nic się nie dzieje.

 

PS: Gnome 15 jest fajny, jednak chyba zbyt wcześnie został puszczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało się uzyskać przezroczysty gnome-terminal? U mnie po ustawieniu pełnej przezroczystości mam taki mniej więcej efekt jak na załączonym obrazku. Zwróćcie uwagę , że przy samych krawędziach przezroczystość funkcjonuje :)

zrzutekranu1h.th.png

Uploaded with ImageShack.us

 

Za to, żeby było śmieszniej, na podglądzie okien przezroczystość jest OK.

zrzutekranu2f.th.png

Uploaded with ImageShack.us

 

To jakiś bug czy tylko ja tak mam? Mógłby ktoś sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznie własne tło działa.
U mnie działa tak, że mam na cąłym ekranie własne tło, ale spod przezroczystego Conky widać tło z - chyba - GDM :) Żeby było ładnie musiałem zmienić tło w GDM na takie samo jak tło pulpitu :lol:

Koniec jest taki, że wróciłem do XFCE i czekam na rozwój G3. Duży falstart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conky działa bez zarzutu
Nie mówiłem, że nie działa :) Ale faktycznie odszczekuję - sprawdziłem i najwyraźniej coś się w tym względzie poprawiło w G3. Po zainstalowaniu systemu miałem takie objawy jak opisałem. Może coś było w aktualizacjach do wersji stabilnej. Jako się rzekło: odszczekuję :) hau hau.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ thof

Ladny kawalek roboty... :D

 

Maly aneks, a moze przydatny: zintegrowana wyszukiwarka zapisuje uzywane pliki, jesli chce sie uniknac wyswietlania dziesiatków zbednych ikon mozna je usunac

 

==>> rm ~/.local/share/recently-used.xbel

 

a ==>> mkdir ~/.local/share/recently-used.xbel

 

wstrzymuje logowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóz, zyje na kredyt dni nastepnych. To tutaj jest odpoczynkiem w przerwach...; a wiki jest dla mnie swoistym zobowiazaniem. (Nie lubie zostawiac niedokonczonych rzeczy, a nie mam pojecia jaki bedzie kolejny tydzien, czy miesiac :) )

Zobaczymy. "Kupic pare godzin na ebayu i wyklepac krzywa czasu na beczce" - jak mawia znajomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../

To jakis bug czy tylko ja tak mam? Móglby ktos sprawdzic?

 

to bug... dotyczy zmniejszonych okien, przy maksymalnym transparencja dziala

 

a propos guake'a wspomnianego przez thof-a zrzut

 

terminal guake (yum install guake) - ciekawe ustawienia, min. tab

Edytowane przez takori
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

terminal quake (yum install quake)

Guake - yum install guake

Innym terminalem tego typu napisanym w GTK jest Tilda.

 

Btw. dodałem opis rozszerzeń do wiki: http://wiki.fedora.pl/wiki/GnomeShell#Rozszerzenia_.28Extensions.29

Jakby się uprzeć to na gnome-shellu można z ich pomocą uzyskać funkcjonalność taką samą jak w Gnome2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pomału zaczynałem się przekonywać do Gnome 3 a tu masz... Nie da się wyłączyć PackageKit. Problem występuje - tak mi sie wydaje - tylko pod Gnome 3. Pod XFCE nie mam problemu z instalacją, aktualizacją za pomocą yum. Jak tylko włączę Gnome 3 od razu komunikat, że inny proces właśnie działa.

 

Nie można oczywiście odinstalować bo jako zależności lecą m.in. gnome-panel, gnome-shell :) Upierdliwe jest ciągłe zabijanie procesu PackgeKit, gdy akurat chcę coś zainstalować czy zaktualizować. No i bezpieczne dla bazy pakietów też raczej nie jest.

 

Z tego co czytałem jak na razie nikt nic nie wymyślił, żeby ten szajs utłuc jakoś na stałe, ale może ktoś coś słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...