Skocz do zawartości

Fedora 15 I Gnome3


bruus

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

po latach wróciłem do ukochanej fedory , ale kurcze ten gnome 3 na starcie mnie przeraził! jeszcze wczoraj siedziałem na mint z gnome 2 , dzisiaj odpalam f15 i się dziwię dlaczego po kliknięciu ppm na panelu nie ma żadnej opcji. bardzo mi pomógł ten temat w wstępnej konfiguracji , ale nadal nie udało mi się tego całego panelu przenieść na dół ekranu :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście,że używałem z paskiem na górze :-) ale ten gnome 3 kompletnie nie przypadł mi do gustu , wrócę rano z pracy to będę zaraz instalował lxde i zobaczymy co z tego będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak wygląda sprawa z GNOME2 na Fedorze (niestety nie miałem możliwości sprawdzenia), aczkolwiek według mnie, na moim sprzęcie, GNOME 3 działa lepiej (szybciej, lepiej, ogólnie zżera o połowę mniej ramu) niżeli GNOME 2 na Canonicalskim tworze. LXDE jest bardzo lekkim rodowiskiem (zasługa OPENBOX3, nie GTK-2) ale jak na środowisko musi jeszcze się rozwinąć (za mało opcji)

 

Mój sprzęt:

 

CPU: Intel Core 2 Duo E7200 @ 2.53 GHz

GPU: nVidia GeForce GT 430 @ 1024 MB

RAM: 2048 MB @ 2048 MB SWAP

HDD: SAMSUNG HD103SI @ 1 TB

 

Przy normalnym działaniu (włączona przeglądarka, jakiś odtwarzacz itp) zżera 395 MB RAM, gdzie Canonicalski twór mógł sobie zjeść ponad 600 MB.

 

XFCE... Tego środowiska nie trawię. Może jest stabilne, ma mocne wsparcie (LXDE niestety tak dobrze nie ma), ale jakoś jest dziwne i ogólnie śmieszne (ma niby udawać GNOME2, ale mu to nie wychodzi).

 

Jewdni wolą prostotę, za to drudzy wolą naszpikowane efekty (Compiz się kłania). GNOME3 ani nie jest przepełnione efektami, ani nie wygląda i klonuje wyglądu (no może troszkę). Potrzeba czasu, żeby się przyzwyczaić (tak samo jak z LXDE).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GNOME 3 działa lepiej (szybciej, lepiej, ogólnie zżera o połowę mniej ramu) niżeli GNOME 2 na Canonicalskim tworze.

Ubuntu ma na starcie włączone mnóstwo usług i nie ma sensu porównywać środowisk na różnych dystrybucjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubuntu ma na starcie włączone mnóstwo usług i nie ma sensu porównywać środowisk na różnych dystrybucjach.

 

Dlatego napisałem, że nie wiem, jak wygląda sprawa z Fedorą z GNOME2. Wiem, iż porównanie dystrybucji wraz ze środowiskami mija się z celem, ale zawsze jakieś jest. Natomiast porównując wewnętrzną sytuację Canonical, właśnie GNOME2 wydaje się być najbardziej mozolne.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóz, moze i jest na co narzekac..

dla ciekawskich i nie majacych pojecia jak uzywac Gnome3 polecam http://kompaan.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=65&Itemid=1 na poczatek

 

jesli chodzi o konfiguracje .. to odpóscilem sobie co by sie nie wk.. jak co niektórzy powyzej

zainstalowalem wspomniany gnome-tweak-tool jedynie,

jade na standardowych prawie ustawieniach

programy które uzywalem na F14 dzialaja bez problemu (na laptopie)

jedynie nie mam drukarki sieciowej cp2025

 

a poza tym .. co mnie przeraza, to nadmierne podobienstwo do ubuntu :(

miejmy nadzieje ze Fedora odnajdzie swoja droge

bo szkoda bylo by mi sie przesiadac..

 

.. a sama idea Gnome 3 to dobry kierunek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Czy rozwiazal juz ktos ten problem przezroczystego terminala podczas pisania , a nie tylko podczas podgladu?

 

To jeszcze ostatnie pytanie , czy znacie jakies motywy okien GTK3 do GS , które nie maja takie wysokiego obramowania? Na gnome-look.org, wszystkie sa identycznego rozmiaru tylko kolor sie zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...