Skocz do zawartości

Co Myślicie O Gnome 3?


Jusko

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Gnome 3 to wiem juz co mi najbardziej przeszkadza. Brak jest czegos co - poslugujac sie nomenklatura Windows - okreslane jest jako "pasek szybkiego uruchamiania". Do tej pory wyciagalem sobie najczesciej uzywane aplikacje na panel i jednym kliknieciem uruchamialem. Teraz: 1.klik "Programy", 2.klik grupa programów albo wszystkie programy (trzeba pamietac co w jakiej grupie siedzi) i dopiero 3.klik odpala aplikacje. 300% normy :) Ergonomia? Chyba poszla sie walic...

Wie ktos czy mozna zrobic cos w rodzaju "paska szybkiego uruchamiania" w Gnome 3?

To sie nazywa "dash" i miesci sie po lewej stronie na Overview (ekran pod przyciskiem Podglad/Activities lub "klawiszem Windows"). Szybkie machniecie mysza w lewy górny róg badz wcisniecie klawisza, zjazd lekko w dól i mamy pasek szybkiego uruchamiania skrzyzowany z task managerem. Mozna programy przeciagac z karty "Programy", mozna uruchomiony program prawym klawiszem kliknac i wybrac "Dodaj do ulubionych", mozna wiele innych fajnych rzeczy zrobic. Polecam https://live.gnome.org/GnomeShell/CheatSheet

 

W ogóle to widze, ze szanowni panstwo ;) nie rozumiecie gnome-shell, i nawet nie próbujecie zrozumiec. Moze to przez brak materialów po polsku, nie wiem. W wolnej chwili postaram sie przygotowac jakis artykulik czy dwa na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A da się go zrozumieć? On mówi w zupełnie innym języku niż ja słucham a na dodatek używa innego alfabetu. Nie możemy się porozumieć.

 

Ja wciąż jestem najbliżej XFCE

I ja chyba wybiorę XFCE zanim Gnome się nie ustatkuje po jakimś mocnym kopie w jądro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiecie gnome-shell, i nawet nie próbujecie zrozumiec. Moze to przez brak materialów po polsku, nie wiem. W wolnej chwili postaram sie przygotowac jakis artykulik czy dwa na ten temat.

Ja musze sie przyznac, ze faktycznie nie rozumiem. Nie rozumiem, dlaczego framerate gnome-shell spada do ok. 5 fpsów po uruchomieniu pidgina.

 

@WalDo od conky 1.8 mozna wlaczyc "real transparency" https://wiki.archlinux.org/index.php/Conky#Enable_real_transparency_.28KDE4.29 bez kombinowania z ustawianiem tla na gnome lub mozna uzyc programu feh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja chyba wybiorę XFCE zanim Gnome się nie ustatkuje po jakimś mocnym kopie w jądro.

 

Od wersji 4.8 jest super środowisko. Wersja obecna w F14 4.6...jeszcze czasem daje po ascetyźmie. Jednak jak wspomniałem - od 4.8 jest już OK. Byle tylko rozwój GNOME3 nie zniweczył projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle to widzę, że szanowni państwo ;) nie rozumiecie gnome-shell, i nawet nie próbujecie zrozumieć. Może to przez brak materiałów po polsku, nie wiem. W wolnej chwili postaram się przygotować jakiś artykulik czy dwa na ten temat.
Dzięki za linki. Co do zrozumienia: oczekiwałbym, że jeśli idziemy w kierunku Windows, to desktop powinien działać intuicyjnie. Gnome 2 tak działał, Gnome 3 wymaga instrukcji obsługi. Wiem, ja już mam latka swoje, więc i bystrość umysłu się stępiła, ale jednak w tej kwestii (tj. intuicyjności i ergonomii) raczej mam rację. Trafnie ktoś tutaj napisał, że G3 świetnie sprawdziłoby się na tablecie z dotykowym ekranem.

 

W sumie niewiele mnie to obchodzi, bo z G2 nie korzystałem to i z G3 mogę też nie korzystać :P Ważne, że F15 jako tako skonfigurowałem, błędów większych nie ma, więc jest dobrze.

 

 

@thof - dzięki za "real transparency". Będę musiał zmodernizować konfiga, bo ten którego używam pamięta chyba jeszcze F8 :)

Pozostaje kwestia przezroczystości terminala - problem na razie obszedłem, z tego co widziałem jest nawet jakiś bug zgłoszony na XFCE, więc może za jakiś czas to poprawią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytul watku: co myslicie o gnome 3. Darek przy nastepnej okazji od forum odpocznie, pozowtalych uzytkowników bardzo prosze o zaprzestanie offtopowania.

 

Kazdy ma natomiast pelna swobode w zakladaniu watków na dowolny temat w tym dziale i nikt sie nie pogniewa. Byle nie mieszac w cudzych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast "Zmienie srodowisko graficzne na inne." sluszniejsze byloby "Korzystam z innego ...". Albo obie te opcje.

Ja od dawna korzystam z XFCE i opcja "zmienie srodowisko" tendencyjnie uderza w Gnome 3 (na zasadzie, ze jak ktos zmienia, to z kontekstu wynika, ze "zmienia Gnome na inne" co nie musi byc prawda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odpalilem Gnoma 3 po raz pierwszy z dwoma monitorami. Nawet wiedzial, który jest prawy, a który lewy (pewnie zanalizowal zalamania kabli vga). To, ze na obydwu jest inna rozdzialka to spoko i nie tylko Gnome tak umie. Ale podoba mi sie jak w shellu przenosi sie okna pomiedzy monitorami - widac wszystkie miniaturki okien i wiadomo dokladnie co sie przenosi. Co prawda caly interfejs shella jest tylko na wiekszym monitorze, ale zupelnie mi to nie przeszkadza.

 

W kazdym razie na Fedorze jest to "podlaczam i dziala, nie wiem dlaczego". Jak sobie przypomne co bylo pare lat temu, ze musialem xorg.confa edytowac, zeby kólko od myszki zadzialalo, to szkoda slów. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...