Skocz do zawartości

Co Myślicie O Gnome 3?


Jusko

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uruchomilem sobie dzis "live" F15 BETA z tym GNOME 3 ;

http://dl.dropbox.com/u/6304552/FEDORA%2015BETAGNOME3png

Czarna kolorystyka przypomina mi pierwsze wersje KDE 4.

Tego czarnego paska z ACTIVITIES nie moge przeniesc z gry na dol .

System settings jest zblizony do tego ktOry znamy z KDE 4.X

Gdy ukaze sie stabilna F 15 to raczej wybiore wersje z KDE 4.6 :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sprzęt nie dał rady z gnome3 wyświetliły się klasyczne panele ale konfigurować narzazie niziutka. przestawić paneli za bardzo nie można. dodać ikon do pulpitu też nie. Więc jak wyjdzie stabilna i ktoś mądry upora się z bugiem https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=697901 (wywala mi X jak odpalam mplayera, a ja za głupi jestem żeby sobie poradzić.) To zaktualizuje ale raczej z innym niż GNOME3 środowiskiem. KDE4 jest przyciężkawe trochę z tego powodu szkoda trochę tego gnoma v2. Pozostałe środowiska trochę ustępują tym dwóm w funkcjonalności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego czarnego paska z ACTIVITIES nie moge przeniesc z gry na dol .

Dlaczego chcesz go przeniesc na dól? On tam na górze siedzi z bardzo konkretnych powodów.

 

BTW jezyk mozesz zmienic w Live System User > System Settings > Region and Language, a potem wyloguj i zaloguj.

 

Wiec jak wyjdzie stabilna i ktos madry upora sie z bugiem https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=697901 (wywala mi X jak odpalam mplayera, a ja za glupi jestem zeby sobie poradzic.)

Sam jestes sobie winny, uzywasz zbyt egzotycznego sprzetu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja testowałem tylko GNOME Shell na F14, więc na razie nie mam wyrobionej opinii o tym środowisku.

Miło że nareszcie jest jakaś "inność", do tego Fedora będzie pierwszą dystrybucją z pełnym GNOME 3 (nie jakieś Unity...). Będzie powód do pochwalenia się :)

Zobaczymy jak to będzie wyglądało w praniu. Jeśli nic z tego nie wyjdzie, przechodzę na Xfce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem sobie F15 na starym blaszaku w miejsce nieuzywanej Fedory 12, by zaznajomic sie z nowym Gnome 3 i po dluzszej chwili stwierdzilem, ze najwyzszy czas przesiasc sie na inne srodowisko. Z Gnoma w obecnej formie nie da sie efektywnie korzystac na desktopie. Odnioslem wrazenie, ze to srodowisko jest teraz takie troche "komórkowe" i pewnie lepiej sie bedzie sprawdzac na urzadzeniach typu tablet czy netbook, najlepiej z dotykowym ekranem. Gdy w menu Live System User zamiast pozycji Wylacz komputer zobaczylem Uspij poczulem sie jak w ... Viscie. :ph34r: Dodatkowo okazalo sie, ze system nie jest w pelni spolszczony i aby to zmienic trzeba doinstalowac stare dobre system-config-language. W trybie fallback jest niewiele lepiej, bo to tylko takie pseudo Gnome 2, a na dodatek motywy graficzne dostepne domyslnie wygladaja kiepsko. Ma sie wrazenie jak gdyby uzywalo sie srodowiska sprzed kilku-kilkunastu lat. Pewnie przy jakims nakladzie pracy mozna by pewne rzeczy pozmieniac, ale po tym co zobaczylem wcale sie do tego nie pale.

O ile w przypadku zmiany KDE z 3 na 4 pewne cechy charakterystyczne dla tego srodowiska zostaly zachowane i bez trudu mozna bylo poznac, ze ma sie przed soba KDE, o tyle w przypadku Gnome 3 zastanawiam sie dlaczego to jeszcze sie nazywa Gnome, bo gdybym nie wiedzial co instaluje, to bylbym gotów pomyslec, ze to jakies nowe srodowisko graficzne bazujace na gtk. Jedyny plus jaki zauwazylem, to calkiem przyzwoite wykorzystanie ram-u na poziomie 300 MB na starcie, ale to za malo by mnie zatrzymac przy Gnome. Pozostaje wiec sledzic zmiany, moze kiedys z tego cos ciekawego sie wykluje, a póki co musze poszukac sobie innego srodowiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem F15, obejrzalem i jakos mnie czarne mysli ogarnely :ph34r:

 

Co do Gnome 3 to wiem juz co mi najbardziej przeszkadza. Brak jest czegos co - poslugujac sie nomenklatura Windows - okreslane jest jako "pasek szybkiego uruchamiania". Do tej pory wyciagalem sobie najczesciej uzywane aplikacje na panel i jednym kliknieciem uruchamialem. Teraz: 1.klik "Programy", 2.klik grupa programów albo wszystkie programy (trzeba pamietac co w jakiej grupie siedzi) i dopiero 3.klik odpala aplikacje. 300% normy :) Ergonomia? Chyba poszla sie walic...

Wie ktos czy mozna zrobic cos w rodzaju "paska szybkiego uruchamiania" w Gnome 3?

 

 

[offtopic]

Na marginesie - wiem, nie ten watek - to moje ulubione XFCE ma cos powalone z przezroczystoscia. Odpalam "przezroczyste" conky, ale zamiast tla ustawionego w XFCE widze domyslne tlo Gnome 3 (te zalosne pasiaczki - kto to wymyslil? oczoplasu dostaje), podobnie jest z "przezroczystym" terminalem. Jeszcze LXDE nie sprawdzalem jak sie zachowuje a KDE jednak nie chcialbym sie uczyc - imho "przebajerowane", przerost wizualizacji nad funkcjonalnoscia.

 

Mam takie nieprzyjemne wrazenia jak przy Fedorze 9 - kto pamieta ten wie o czym mówie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś czy można zrobić coś w rodzaju "paska szybkiego uruchamiania" w Gnome 3?

 

Również jestem ciekaw. Na chwilę obecną wykluczam przesiadkę na Gnome 3, a powyższe znajduje się właśnie na liście powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu ostatnich dni przetestowałem KDE, XFCE, LXDE i Gnome 3... Nie widzę opcji dla siebie. Straszne ale prawdziwe, w żadnym z tych środowisk nie mam takiej dowolności jak starym, dobrym Gnome.

 

Ustawienie ikon na pasku już jest problemem, że o ustaleniu własnej ikony dla własnego aktywatora na panelu nie mogę pomarzyć. Wiele innych, podobnych bzdur, które pewnie z łatwością można by wprowadzić albo umieścić tak abym nie musiał przeszukiwać 3 godziny stron internetowych by zrobić coś co teraz zajmuje mi 10 sekund.

 

Jest szansa zostać przy starym Gnome? o_O

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa zostac przy starym Gnome? o_O
No, chyba tylko razem ze stara F14 ;)

Ja wciaz jestem najblizej XFCE, ale ze wzgledu na zaleznosci od Gnome widac, ze i tutaj cos sie pieprzy. Z kolei LXDE slabo konfigurowalne, chociaz w porównaniu z G3 to i tak jest wypas (konfigurowalne panele!!).

Wypadnie mi zostac na F13 (max F14) i poczekac na rozwój Gnome - moze sie deweloperzy ogarna i nie beda chcieli przechytrzyc MS ;)

 

[EDIT]

BTW: XFCE na F15 daje sie polubic, chociaz trzeba poustawiac tla pulpitu odpowiednio w Gnome i XFCE. Spodobalo mi sie okreslenie z jednego z watków na fedoraforum.org "SOLVED by brute force" :) Osobiscie mam nadzieje, ze za jakis czas deweloperzy XFCE ogarna tajniki G3 i przystosuja sie do wymagan nowych bibliotek.

 

Tylko dlaczego coraz bardziej przypomina mi sie problem z Windows gdzie np. wersja formul Excel 2008 nie jest kompatybilna wstecz z wersja Excel 2000.

Heh :) No zaraz "jojczyc" zaczne jak niektórzy nasi ulubiency forum :) Dosc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zynbadenxxxfuckingkiller działa z GNOME 3 ? Na nowym Ubuntu wszystko działa, nie to co na tej WASZEJ Fedorze. Dlaczego ludzie nie porzucą wszystkiego co robią, żeby zygzakxgllut działał od razu na fedorze. W ten sposób, to linux nigdy nie będzie działał jak wspaniały Windows (którego nie używam), a mój kot już zawsze będzie uciekał z domu, bo kamerka nie działa z nowym jądrem.

Chwalmy pana & Amen.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...