Skocz do zawartości

Poznajmy Się


Dev

Rekomendowane odpowiedzi

HóhHuh, wrzucę jeśli można parę groszy...

 

Odnośnie glidera i ogólnie całej idei emblematów: to nonsens. Dlaczego? Polska scena yest na tyle podzielona, iż nie może on w praktyce służyć celom opisanym chociażby TU Wszyscy się na wszystkich wypinają i tak właśnie wygląda ten "wspólny duch". Powyższe oczywiście nie dotyczy wąskiej grupki aktywistów ruchu opensource'wego, choć osobiście yestem ostrożny i większości tego ruchu do środowiska bym nie zaliczał (z racji diametralnie odmiennych celów <_< ). W chwili obecnej wszyscy kopią się po piętach, tak to wygląda...

 

Uważam że zarówno Linux, jak i Windows to świetne systemy, i tak samo jednemu jak i drugiemu można też coś zarzucić.

 

Wiem, iż będzie to kopanie się z koniem ale: również nonsens. Od strony "technicznej" produktów $MS po prostu nie można nazwać świetnymi... Mógłbym podawać naprawdę miliony przykładów. Akuratnie robiłem już to nie raz i mnie to znudziło, obecnie jako argument podaję "rejestr" - zero standaryzacji, dziurawe doce + totalne olewanie interesantów przez "speców" z $MS.

 

To tyle,

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Windows ma jeden, dla części użytkowników bardzo duży, cień. Mianowicie jest on zamkniętym, niewolnym programem, co czyni go *zupełnie* niezdatnym do użytkownia z powodów moralnych.

moze sie otworzy? :huh:ZOBACZ TUTAJ :)

 

a w ogole to jak juz tu sie wypowiadam to mam na imie Tomek i interesuje sie praktycznym wykorzytaniem linuksa w bioinformatyce/fizyce/chemi kwantowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha - Windows i tak będzie nieużywalny, bo daleko mu do jakości i możliwości Uniksów. :P

ja przychylam sie do opinii, ze tych systemow nie powinno sie porownywac, pomimo tego ze teoretycznie pelnia ta sama role bedac 'systemami operacyjnymi' to jednak cechy (takie jak: ideologia, podejscie do konstrukcji systemu, wsparcie dla uzytkownikow, poglady na bezpieczenstwo, marketing, grupy ludzi do ktorej system jest adresowany i wiele innych) sa odmienne, co powoduje ze konflikt miedzy uzytkownikami systemow (nie tylko Windows i Linux, ale rowniez *BSD i Linux itp.) nie moze byc rozstrzygniety, a jezeli tak jest to po co go toczyc? :blink:

 

ja uzywam Linuksa bo go strasznie polubilem, a nie dlatego ze znienawidzilem Windows, po prostu mozliwosci jakie niesie system spod znaku pingwina w tym co robie sa lepiej niz zadowalajace :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Ja równiez dołączę do tego grona

Mam na imie Zbyszek

Mam Fedorę 4 od kilku dni

Mieszkam w Poznaniu

Lubę dobrą muzykę np: Pink Floyd, Alan Parsons Project itp.

obecnie próbuje poznac system FC4...

to dla mnie nowośc

winda nie była taka.....skomplikowana

to na razie tyle

papa

wink.gif

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle czasu spedzam na przeszukiwaniu tego forum ze czuje sie tu prawie jak w domu ];->

Jestem Hanka, mieszkam w krakoffie, wczesniej mialam debiana i mandrake'e ale jakos fedorka uzekla mnie bardziej:D

Lubie muzyke alternatywna, ska, folk a moimi ulubionymi postaciami z filmu sa Wallace i Gromit <zwlaszcza Gromit>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się przedstawię smile.gif

Imię : Paweł

Wiek : 25

Miejsce pobytu : Poznań smile.gif

Zawód : jest - i się z tego cieszę

Zapaleniec Linuxowy : 6 miesięcy

Użytkownik Fedory : +- 2 tygodnie i nigdzie się z niej nie ruszam.

 

Obecne zajęcie na FC : właśnie przeszedłem na updates-testing i zastanawiam się czy są repos extras testing

cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Siemano

Jestem tu nowy ale forum urzekło mnie od razu smile.gif

Imie:Maciek

miejsce pobytu:Mysłowice

wiek:20(wkrótce ale niech będzie)

studiuje informatykę na 2 roku...

Fedorke zassalem właściwie z nudów (i przez przypadek) i juz 3 dni później winda wyleciała z mojego HDD. FOREVER biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykle korzystam z anonimowosci jaka daje siec... ale co mi tam...

Podoba mi sie 'wielkosc' tego watku blink.gif

W telegraficznym skrocie:

 

Mariusz, 34 lata, 2 synow... oryginalnie Lublin - teraz Londyn

 

Informatyk (studia - Katedra Informatyki@Polibuda), 7 lat administrowania sieciami, ruterami, serwerami (Novell, Microsoft...), z RH zwiazany od czasow Mustang'a...

 

W pracy M$

W domu 90% systemy spod znaku *nix (FC, vlos, gentoo, debcio, slack, qnx... duzo eksperymentuje... ;-) )

+ 10% M$ (ze wzgledu na starszego syna i shockwave player'a @ www: Lego, Cartoon Network...)

 

Lubie uzywac apostrofow, nie lubie spolszczen i polskich znakow za to uwielbiam 3-kropki...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...